Braid, Anniversary Edition vyjde příští rok

7. srpen 2020 14:30 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Společně s představením dosud neviděných záběrů z nadcházejících titulů pro systémy PS4 a PS5 přinesla včerejší akce State of Play i prezentaci her, které naše monitory poctily svou přítomností již v minulosti. Jedním z podobně laděných překvapení celé akce se tak kupříkladu stalo oznámení nové verze logické indie plošinovky Braid, jež na moderní systémy zavítá v modernizované podobě skrze Braid, Anniversary Edition.

Oproti svému původnímu vydání z roku 2008 slibují autoři výrazně vylepšený vizuál, a to nejen ve formě prostého navýšení počtu polygonů, nýbrž i začleněním zcela nových animací a překreslením podoby většiny herních úrovní s cílem umocnit již natolik vysokou působivost původní stylizace. Mezi dalšími vylepšeními oproti originálu lze bezesporu zmínit navýšení kvality hudebního a zvukového podkresu, nebo například i zahrnutí mnohahodinového bonusového obsahu ve formě rozsáhlého komentáře vývojářů na témata dílčích aspektů herního vývoje. Autoři z nezávislého studia Number None v neposlední řadě poznamenávají, že součástí nově vydané verze bude i všudypřítomná možnost libovolně přepínat mezi novou a původní verzí.

Co naopak zůstává při starém, jsou zavedené herní mechanismy a základní principy hratelnosti. I nadále tedy herní zážitek sestává převážně z nutnosti zdolávat nápadité hlavolamy a nepřátele skrze schopnost manipulace s časem, sbírání ve světe ukrytých předmětů a překonávání členitých, do pestrobarevného hávu laděných úrovní. Při zohlednění zmíněných informací a níže uvedených záběrů je patrné, že si fanoušci původní hry zřejmě přijdou na své.

Braid, Anniversary Edition vyjde v doprovodu verzí pro PlayStation 4 a 5 i na systémech Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, Windows, Mac a Linux. Datum vydání bylo bez bližšího upřesnění stanoveno na začátek příštího roku.

Zdroj: Braid-Game.come

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 7. 8. 2020 v 14.56

Jako na co ? Na prachy.

BRAID řekl všechno, co chtěl říct, a ano ve své době ovlivnil videohry na několik let, ale dá se pořídit za pakatel a jakejekoliv vylepšenej vizuál je k ničemu, jelikož šlo o stylizovanej pixelart. Kolik přidali levelů a novejch hádanek a o kolik prodloužili hratelnost ? Vo kulový.
Celý to vypadá jako sprostej AI UPSCALE.

POLITIKA znovuvydávání her začíná nabývat obludných rozměrů a řekl bych, že tak 4 z 5ti her už tu jednou byli. Zlatý 1990 - 2010 kdy každá hra byla nová.

Stáhnout zadarmo z PIRATE BAY.

Nahlásit nevhodný obsah