Kingdoms of Amalur dostanou remaster

4. červen 2020 11:22 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Kingdoms of Amalur: Reckoning jsou v mnoha ohledech zvláštním RPG. I přes vysokou kvalitu hry, kterou ocenili jak kritici, tak hráči, se z ní nestal žádný fantastický hit a zařadil se po bok jiných podobných pokusů o úspěch do nepopulární kategorie nedoceněných klenotů. Před dvěma lety ale práva na značku odkoupil zpátky rozpínající se moloch THQ Nordic a zdá se, že ji hráčům hodlá nabídnout znovu.

Konkrétně mluvíme o remasteru s úsměvným názvem Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Karta titulu se zničehonic objevila v oficiálním obchodě Microsoftu, nedoprovází jej ale žádné oficiální oznámení ani komentář THQ, zatím tedy nevíme, zda se jedná o exkluzivní deal, nebo se objeví i na PlayStationu 4, případně Nintendo Switch. Žádný reálný důvod pro exkluzivitu nicméně neexistuje.

Kingdoms of Amalur: Reckoning vyšlo v únoru roku 2012 na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Za hrou stál komiksový guru Todd McFarlane, šéfdesignér Oblivionu Ken Rolston a svět vytvořil spisovatel R. A. Salvatore (Forgotten Realms). Pikantní je, že Salvatore původně tvořil několik tisíc let historie fiktivního světa pro MMO Copernicus. To vyvíjelo zaniklé studio 38 Studios založené bývalým nadhazovačem Curtem Schillingem.

Produktová karta zmiňovala datum vydání 11. srpna letošního roku. Tak uvidíme, kdy THQ s novinkou přijde oficiálně.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 4. 6. 2020 v 14.22

hmm zajímavé, hra byla dobrá, ale moc úspěchu neměla, že by se tady někdo snažil o znovuoživení značky?

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 4. 6. 2020 v 13.38

OK, proč ne? Ta hra je nakonec hodně dobrá a má velice povedená a vtipná DLC.

Nahlásit nevhodný obsah