Ceny DICE Awards opanovala husa

14. únor 2020 13:20 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

Australské nezávislé studio House House si se svým překvapivým opeřeným megahitem připsalo další velký úspěch. Titul Untitled Goose Game totiž vyhrál hned několik cen, v čele s oceněním pro nejlepší hru loňského roku. Uspěl tak v konkurenci špičkové AAA produkce, jmenovitě Death Stranding, Control, Disco Elysium a Outer Wilds.

Ocenění DICE uděluje Akademie interaktivního umění a vědy na svém každoročním summitu v Las Vegas, letos šlo již o 23. ročník akce. Obvykle ale největší ceny dostávají tituly s obrovským rozpočtem a produkčními hodnotami, v posledních letech si nejvyšší ocenění hry roku odnesl Fallout 4, Overwatch, The Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo God of War. V této společnosti působí malý experiment s neposednou husou jako zjevení. Podobný úspěch naposledy slavilo studio Thatgamecompany s uměleckým zjevem Journey před osmi lety.

Zároveň si tvůrci z House House odnesli cenu za největší úspěch na poli nezávislé tvorby a nejúspěšnějšího hrdinu (pochopitelně ikonickou husu). 

Z hlediska kvantity jsou ale vítězi finští Remedy Entertainment. Jejich akční adventuru Control ocenila akademie čtyřmi tituly v kategoriích akčních her, herní režie, designu a hudby. Ocenění za technický a zvukový design si pak užívá Kojima Productions za kvality Death Stranding.

Kompletní výsledky všech kategorií najdete na oficiálním webu.

 

Zdroj: GamesIndustry.biz

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 15. 2. 2020 v 10.09

Tombaniero: hele, tak ono, pokud nevezmeš mainstream, tak je každá věc pouze pro nějakej okruh hráčů, stejně tak ta husa.. Na DMC5 jsem hrál demo a nehrál jsem pak ani "zdarma" v gamepassu, vůbec mě to nechytlo. Stejně tak RE2, prostě nechci stres a horory. A death stranding, to je za mě klidně hra roku, ale taky přiznám, že to hodně polarizovalo veřejnost :D a co se Outer Wilds týče, ty klidně vyhrát mohly, ale to by sme se zase bavili tady s někým jiným, jak to, že taková indie blbost s takovou grafikou vyhrála :D

Jinak Plague Tale bylo za mě naprostý překvapení a to bych souhlasil taky. Od toho jsem čekal něco jinýho a byl sem fakt hodně překvapenej a spokojenej :) Je těch her prostě moc, tak se tam zrovna tohle nedostalo. To je možná v tom jejich hlasování za mě větší "průser", než že husa vyhrála první cenu :)

Nahlásit nevhodný obsah

20877091
Tombaniero napsal 14. 2. 2020 v 17.51

red-icius: Jasně, že to je jejich cena, ale přeci jenom se nejedná o žádný osobní blog, ale o známé a respektované vyhlašování cen. Je to jak kdyby na Zlatých globech vyhrály Cats, protože z nich padlo nejvíc memes a to přeci znamená, že pobavily nejvíc lidí. Mně přístup porotců přijde trapnej, jestli ostatnim ne, tak v pořádku, protože je to stejně jedno, ale myslim, že když si nějakej nehráč ze zvědavosti podívá na to nejlepší co v roce 2019 vyšlo, a uvidí tam husu... no zkrátka mi to nepřijde reprezentativní. A Death Stranding ti nepřišel, že měl překvapivější náplň? DMC5 je nejlepší hack and slash za poslední léta, RE2 parádní hororová adventura, Outer Wilds zas super koncept s časovou smyčkou a Control taková divnohra, ale se super gameplayem a atmosférou. Je mi jasný, že jsem s těmahle hrama neobjevil Ameriku, ale jde mi o to, že to jsou sice žánrový hry pro menší skupiny hráčů, ale všechny poctivý. A nejblíž k mainstreamu má skvělej A Plague Tale, kterýmu k většímu úspěchu chybělo ani vlastně nevim co.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 14. 2. 2020 v 17.03

Tombaniero: klidně napiš svoje tipy, rád si něco zahraju dalšího, co má překvapivější náplň ;) Jakkoli bych souhlasil, že titul "hra roku" je přestřelený, tak oni mají parametr: "...that best utilizes the chosen medium to entertain users", což zrovna tady docela sedí .. když pominu, že pokud hlasovali oni, tak mají právo vybrat co chtějí, protože to je jejich cena :)

Nahlásit nevhodný obsah

20877091
Tombaniero napsal 14. 2. 2020 v 16.09

Docela výsměch ostatním hrám co loni vyšly. Animace a celková stylizace je pěkná, ale jinak nechápu, co na tom všichni viděj. Záležitost na 2 hodiny, z toho prvních 5 minut zábavných ve stylu "jee, husa dělá bordel, to je cute", a pak ta zábava tak nějak přejde a zbude jen ne moc dobrá stealth logická hříčka. Bejt "hlavní příběh" delší, tak to asi ani nedohraju. Loni sice nevyšla žádná univerzální pecka jako God of War nebo RDR2, ale vyšla spousta hodně povedených a odvážných niche záležitostí, který si určitě zasloužej uznání víc, než tenhle na sílu vytvořenej meme.

Nahlásit nevhodný obsah