Dva francouzi žalují EA kvůli Ultimate Teamu

5. únor 2020 10:28 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Společnost EA se opět dostává do křížku s nespokojenými hráči, tentokrát ale na soudní úrovni. Dva francouzští hráči se totiž skrze právníky snaží upozornit na to, že je režim Ultimate Team “v podstatě hazardem” a že je k úspěchu v něm nezbytně nutné utrácet reálné peníze. Zároveň prý oba spolupracující právníci chtějí získat informace o tom, jakým způsobem funguje algoritmus který ovlivňuje “náhodnou” distribuci kartiček v balíčcích.

„V této hře chce každý mít svůj vysněný tým aby došel co nejdál. Můj klient utratil 600 euro (v přepočtu cca 15 tisíc českých korun) během pěti měsíců aniž by dostal jakéhokoliv dobrého hráče. Vývojáři tohoto herního režimu vytvořili klamavý a patřičně návykový systém. Čím více platíte, tím větší máte šanci na zisk dobrých hráčů. Věříme, že do hry byl zakomponován systém gamblingu, protože nakupování balíčků není ničím jiným, než sázením. Je to logika kasína, která ale vstoupila do jejich domovů. Dneska může jedenácti nebo dvanáctiletý teenager, bez jakéhokoliv omezení, hrát FUT a utrácet skutečné peníze, protože hra neobsahuje žádný systém rodičovské kontroly. Belgie a Nizozemsko se tímto problém již zabývají,” vysvětluje situaci Victor Zagury, jeden z právníků.

„Rychle se na té hře stanete závislí. Kdykoliv si kupuji balíček, říkám si, že je to naposledy, ale pak to vždycky udělám znovu. Frustruje je vás to, že nedostáváte dobré hráče a tak si je kupujete pořád dokola,“ svěřil se populárním francouzským sportovním novinám L’Equipe naštvaný hráč Mamadou, který se živí jako řidič. Také tvrdí, že nejlepším hráčem, kterého za svých 600 eur dostal, byl střední obránce Neapole Kostas Manolas. A to je prý hráč, o kterém Mamadou nikdy neslyšel. Naopak slyšel o lidech, kteří do hry bez výsledku investovali tisíce eur.

I když lze postoj hráčů a právníků pochopit, musíme počkat na reakci samotné společnosti. Ve zmíněné Belgii v současnosti nefunguje systém prodeje virtuální měny za tu skutečnou, hráči se tedy musí spolehnout na své vlastní schopnosti a ručně vydělané FUT mince.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876834
DÁDA007 napsal 5. 2. 2020 v 12.08

Zaloba na handicap league to se divim ze nekdo ma ty nervy do toho jit

Nahlásit nevhodný obsah

20834372
noxuss napsal 5. 2. 2020 v 11.59

Uz len to,ze je nutne utracat realne peniaze,aby mal hrac dobry tym je blbost.Hral som Fifu 19,mal som tym za niekolko milionov coins a neminul som ani jedno euro,ked do toho nepocitam kupu hry.Su tam SBC,Weekend league,tyzdenne challenge atd.Ked to niekto hrava pravidelne a investuje do toho aspon trochu casu,tak je to v pohode.
Skor mi to pride tak,ze potom ako tie peniaze minuli,si uvedomili aku blbost spravili a teraz vyplakavaju.

Editováno: 5. 02. 2020 v 12.02

Nahlásit nevhodný obsah