Horizon Zero Dawn vyjde zřejmě i na PC

17. leden 2020 13:24 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (34)

Relativně dost věcí je podobných. Je začátek relativně klidného roku, a Jason Schreier si usmyslel, že opět do videoherního průmyslu hodí nečekanou bombu. Teď sice jeden z nejznámějších videoherních reportéru na světě nepřišel s dechberoucí reportáží o špatných podmínkách nebo zhatěných plánech na nějaké dlouho očekávané hry, ale přichází s tvrzením, že Horizon Zero Dawn vyjde i na PC.

Jak jistě víte, Horizon Zero Dawn je prozatím poslední hra nizozemského studia Guerrilla Games. Vyšla už prakticky před třemi lety a svého času sbírala výjimečná hodnocení. Jenže jelikož je Guerrilla first-party studiem Sony, hra vyšla samozřejmě jen na PlayStationu 4 a těžila z vyššího výkonu PlayStationu 4 Pro. To by se ale podle zdrojů blízkých magazínu Kotaku mělo změnit.

Schválně uvádíme množné číslo. Schreier s celým týmem Kotaku má svých zdrojů několik a jen málokdy se v informacích mýlí. Navíc tuto novinku mu potvrdila trojice na sobě nezávislých lidí z oboru obeznámených se situací. Kotaku nicméně neříká konkrétně, kdy se tak stane - hovoří se o konci letošního roku - a Sony zároveň informaci nijak nekomentovalo.

Otázkou ale především je, co to znamená do budoucna. Je Horizon ojedinělou vlaštovkou? Zjistili lidé ze Sony, že engine Decima je snadno portovatelný na PC díky pracím na Death Stranding, že zkrátka jednoduše to samé udělají s rusovlasou Aloy? Situace je ještě zajímavější o fakt, že dosavadní šéf Guerrilla Games, Hermen Hulst, stanul v čele divize Worldwide Studios, z níž výrazným způsobem ovlivňuje podobu Sony exkluzivních titulů. O možných následcích a důvodech hovoříme v posledním podcastu, který si můžete poslechnout dnes od 20 hodin.

Tak či tak, Horizonu se dařilo dobře i na PS4 a neméně by se hře dařilo i na PC. Na PS4 nebyla do jeho příchodu lepé prodávaná nová IP, během dvou týdnu si našla cestu k 2,6 milionu hráčů. V únoru loňského roku hra překonala milník desíti milionů prodaných kopií, toto číslo od té doby ještě samozřejmě vzrostlo. Není tak velkým překvapením, že se očekává pokračování.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20859314
h4nsasjks napsal 20. 1. 2020 v 17.31

Mitsurugi: Přesně... Nikdo nemá problém s R* storem, každý chápe, že chtějí jen výhodněji prodávat své hry... Se Sony by to bylo stejné...

Editováno: 20. 01. 2020 v 17.31

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 20. 1. 2020 v 14.54

Ocelotr NN: Já myslím, že nějaký Sony Store by vzbudil mnohem, mnohem méně nevole než EGS. Hlavní důvod nenávisti k EGS bylo placení exkluzivit, to, že je to další launcher bylo jenom sekundární.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 14.31

Masarkavtrenyrkach: Poslední zpráva byla, že STEAM i EGS, což nevylučuje v budoucnosti otevření vlastního PSSTORE. Každopádně otevření nového store při první konverzi z PS by vyvolalo u PCčkářů vlnu nevole.

NOVÝ STORE je po najetí EGS, asi tím nejnerozumějším nápadem, co by mohla SONY udělat. Nevím o nikom, kdo by uvítal nový STORE na PC a tohle by zcela zničilo POZITIVNÍ DOPAD konverze Horizonu. Už EGS (i přes některé výhody) je braný jako ZLO a každý by byl radši kdyby hry exkluzivní pro EGS vyšli raději na STEAMu.

Nikdo nechce novej store. Nikdajz. Nikdy. Nechápu co na tom nechápou. Novej store na PC ne. Zbytečnost. Hovadina. Obštrukce. Děkujeme odejděte. Leda že CYBERPUNK 2077 bude za 0,- korun. Jinak proč ? Proč další store na PC ? Všichni už maj SLUŽEB, který nabízej KULOVÝ a vyžadujou separátní, neustále něco zkoumající klienty plný zuby.

Proč nemůžou bejt obchody s hrama na PC stejné jako kamenné obchody ?
O B C H O D Y ! N0 BIG BROTHER.
Koupim si u nich hru a pak ji spustim přes exe. Kdykoliv bez nutnosti připojení k obchodu. Napamatuji, že při koupení originálky v JRC jsem se tam chodil každý dvě hodiny ptát, jestli jí můžu spustit. Propojení s obchodem vše strašně brzdí, děkuji nechci, chci si to od vás koupit a PAK NA VÁS HÁZIM BOBEK, NEZAJÍMÁTE MĚ ! Nedáte ani poch**nou krabicim a přesto vyžadujete připojení ? Zadzigáte počítač svým SPYWARE a to je OK ? DONT GET IT ! Já na připojení při hraní zvysoka ***-/-//-/*/-**-šěřč/š*/řšč*/řžšč*/žčřžřč řč9zžýřč*, soci8ln9 slu6bz jsou pro IDIO$^$%^&%$^&%$^% a KOK%$^&%^&^%&%^ !!!!!!! PIRATE BAY RULEZ !

Kde mám prášek ?

Když si koupim trenky, nechodim každej den zdělovat paní v obchodě jak se mi v trenkách daří a jak se mi v nich pěkně prdí. Softwarové společnosti nám neprodají nic hmotného, platíme za vzduch, za nic a přesto maj tu drzost, nás monitorovat jak se nám v trenkách chodí. CO JE JIM JURVA DO TOHO ? Nechci být monitorován za účelem zlepšení služeb, přijděte si na to sami a nebo mi plaťte. KEŠ !

Editováno: 20. 01. 2020 v 14.58

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 20. 1. 2020 v 13.42

Pokud bude Sony prodávat svoji hru (nebo hry) na PC, tak jaký bude používat obchod? Steam, EGS? Vlastní myslím nemá. Bude Sony spokojeno s tím, že platí procenta z ceny provozovateli obchodu?
Vím, že Microsoft to dělá, ale jeho hry bývají na jeho obchodě o něco levnější, takže si to tím možná kompenzuje.
Ale Microsoft je díky svému operačnímu systému, který ke hraní každý na PC potřebuje a koupil, v jiné situaci než Sony, které tento zdroj příjmu nemá.
Moje teorie: Ta uniklá informace není úplná. Hra (hry) na PC vyjdou, ale v rámci nově otevřeného Playstation Store pro Windows. A nebo ještě radikálnější řešení: Hry budou streamované a budou portovány na Windows, aby se k streamovaní mohl používat Microsoft xCloud.

Editováno: 20. 01. 2020 v 13.42

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 20. 1. 2020 v 13.38

Ocelotr NN: Neříkám, že to sleduji nějak intenzivně, stačí mi číst zprávy tady... Abych věděl, že je to tam zasekané běžnými lidmi a letos to má být ještě horší... MS, Sony a Nintendo tam není... Jsou tam zpravidla vývojáři her 3. stran... Loni byl největší tahák CD Projekt a Cyberpunk...

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 13.23

h4nsasjks: Běžní návštěvníci nikdy na E3 nebyli, je to akce pro vyvolené novináře a to co jí potápí. Můžou ti říkat jak je jednoduché akreditaci získat, ale jako PEPA Z NEMANIC si lístek na E3 nekoupíš. (Pokud se něco nezměnilo v posledních letech - E3 nesleduji, nic nového, krom PR keců nepřináší).

A když tam MS není, tak na co E3 ? Neni tam nintendo, neni tam SONY, neni tam MS, neni tam BLIZZARD. Nejnudnější show ve vesmíru ? Pro akreditovené, co čumí na ...... NIC a dělají si tam dovolenou ? Spousta lidí si tam jen jezdila každej rok válet kule, bylo jistý, že nějakej ten trhák se tam najde a novináře předběhli influenceři, youtubeři a streameři, jež mají dnes daleko větší vliv NA PRODEJ HER než report sebefundovanějšího novináře. Tak na co pořádat show pro zvané jenž už o ničem nerozhodují ?

Přemýšlejte nad tímto: Jakou sílu má dnes zpráva označená jako LEAK a jakou sílu má dnes OFFICIAL REPORT.

Nikdykde: +1 Díky Nikdykde :) Už jsem myslel, že jsem zešílel :)

Editováno: 20. 01. 2020 v 13.39

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 20. 1. 2020 v 12.50

Ocelotr NN: Spíš to nechci rozvádět dál.. MS na E3 není... Má svoji akci pro novináře ve svých prostorách v blízkosti E3, ale běžní návštěvníci se tam nedostanou... Není to součástí E3... Zkrátka vydání exkluzivity od Sony na PC a E3 bych vůbec nespojoval... Sony tím něco sleduje, ale fakt nemá potřebu se někomu za něco omlouvat nebo něco zakrývat..

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 20. 1. 2020 v 12.25

Ocelotr NN: To není nic šílenýho.
Pokud skutečně připravují vynikající hru jako Horizon na PC, zcela určitě i tohle je jeden z mnoha důvodů.
Xbox už na PC je, tak proč ne Sony, které navíc má čím konkurovat? Jejich studia umí dělat své žánry dobrodružných her jako nikdo jiný. Proč by tuhle know-how nenabídli i na další platformě?
Navíc dřív nebo později přijde i kvalitní cloudové hraní a tam Sony má plány i s nabidkou pro PC jasnou.
Maj studia, lidi, proboha Sony samotná má i filmovou sekci a hlavní Sony jsou machři v audio vizuálním hardware.
Navíc vem si, že věci se mění už dlouho, nikdo nečekal že na PC budou hry jako Nioh nebo Detroit. A už jsou a vydělávají. Nikdo nečekal, že fromové budou vydávat hry jinam než na konzole a dneska je se Sekirem jejich doménou i PC.

A na XBox tento rok přichází i Yakuza, to nikdo před měsícem taky ještě nečekal... i když minulej rok už začala vycházet též na PC.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 08.36

h4nsasjks: Tři tečky mezi každou větou svědčí o tom, že o tom mininimálně přemýšlíš ;-) A MS na E3 je, jako jedinej.

Editováno: 20. 01. 2020 v 08.37

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 20. 1. 2020 v 08.22

Ocelotr NN: To si myslím, že je úplný nesmysl... Ani MS není na E3 takový je trend... Sony rozhodně nepotřebuje žádný odpustek, nemluvě o tom, že PC platforma zrovna v USA moc nerezonuje...

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 08.14

No ještě mě napadla OCELOTROVA ŠÍLENÁ TEORIE™ o SONY REVERSAL.

Po té co SONY oznámila, že nebude na E3 se oči obrátili směrem k Microsoftu, a dost lidí hlavně v USA jí to mělo za zlé.
Jako každý moloch ani SONY nerada negativní publicitu a tak, pověříte své tři zaměstnance na význačných pozicích a skrze ně pustíte přes Schrierera jakoby leaknutou zprávu o Horizonu na PC. Rázem nikoho nezajímá vaše nepřítomnost na E3, všichni diskutují možnost SONY first party titulů na PC, a co to pro PC/KONZOLE znamená a odsouváte tím E3 i Microsoft stranou.

Taková E3 of SONY za 4,50. Bez peněz a skoro práce, prostě řeknete, co jste věděli, že konvertujete na PC Horizon, nic nemusíte vysvětlovat, protože je to leak a přesto plníte první stránky všech videoherních médií.
Zvládli jste to, za co byste na E3 utratili miliony a ať si všichni lámou hlavu, co tento krok znamená.

Editováno: 20. 01. 2020 v 08.27

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 20. 1. 2020 v 07.16

Masarkavtrenyrkach: Přesně tak. Já jsem konkrétní, ukázkový případ. Her mám na PC doslova po strop. I kdyby vyšlo na PC The Las Of Us I + II v nejhezčí sběratelské edici všech dob (jen příklad, samozřejmě), neutratil bych za konzoli ani cent. I nadále bych zůstal u PC platformy (a nebavíme se tu jen o důvodech jako hraní). Konzole mě nikdy nezajímala, nezajímá a těch pár party titulů klidně oželím. PC je pro mě co by videoherní "stanice" úplně někde jinde. Je to pro mě středobod domácnosti, na kterém dělám dalších asi 1000 věcí, které konzole NIKDY umožňovat nebudou. Čili vydání jakékoliv bomby z konzole na PC kvituji, ale pokud má jít o nějaký prapodivný reklamní krok "koukejte, co na konzolích vychází a s novým PS5 to bude ještě sluníčkovější", tak u mě se to zcela míjí účinkem... Ale na mě reklamy na cokoliv neměly nikdy absolutně žádnej vliv... asi tak. Ale Horizon na PC si samozřejmě pořídím a velice rád zahraji :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 07.10

Masarkavtrenyrkach: Upřímě řečeno, taky smysl tohoto kroku nechápu. Přemýšlel jsem nad tím o víkendu, a není mi jasné, co z toho SONY vlastně má.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 19. 1. 2020 v 10.38

Ta hra je vynikající, je jen dobře že ji pustili na další platformy

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 18. 1. 2020 v 00.34

red-icius: Tak ta hra je chválena právem. Vyšla, žádné technické problém. Prostě to, co od PS exkluzivity asi očekáváš. :)

Já jsem ji dohrál dvakrát a jestli vyjde na pc tak to bude i potřetí, v ještě lepším kabátku ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 17. 1. 2020 v 22.18

Počkali, až prodeje a zájem na ps4 klesly na minimum a udělali port, aby z projektu vytáhli další prachy.. logická úvaha.. o hype se jim postarali konzolisti, kteří hru do teď chválili do nebes, takže se bude prodávat sama ;)
Pro mě graficky masakr věc, ale dohrál sem to z donucení a do DLC už jsem nešel. Dneska pro mě jen další stará rozvleklá open world hra, kterou si znovu asi už nezahraju. Pokud se na to PC hráči rádi podívají, tak jim to přeju :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 17. 1. 2020 v 19.33

Masarkavtrenyrkach: Myslím si, že do současné generace byl velký problém na PC pirátství a slabé prodeje... To se změnilo... MS si musí trhat vlasy, že tenhle dobitý trh nechal z hlediska distribuce obsadit Steamem a dalšími... Jejich platforma vlastní je příšerná... Nicméně je jasné, že i tak jim to funguje... Dnes kdo může, tak na PC vydává... Ostatně proč tam asi i DS vychází...

Japonci ( Sony ) jsou podle mě velice konzervativní a dlouho se drží vlastní strategie, ale i slepý si musí všimnout, že situace na PC se dost změnila k lepšímu...

Co se Nintenda týče, tak jsem v minulosti tady zaznamenal zprávu, že Switch je dost možná poslední jejich konzole... Budou spíše směřovat k mobilnímu hraní... Však je to taky ultra kravina vydat hru na Switch, který má nyní 41 mil lidí... Když by mohli v pohodě vydat hru na mobily, kterých je v oběhu 100vky milionů... Navíc nevěřím moc tomu, že by vydělali hodně na prodeji her 3. stran... Na Switch jich moc nevychází a většina hráčů je stejně raději hraje jinde, neboť mají Switch jako sekundární platformu na exkluzivity...

Myslím si, že bod 2. a 3. je velice pravděpodobný... Zkusí vydat Horizon třeba exkluzivně na Epicu :D... Následně se rozhodnou co dál...

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 17. 1. 2020 v 18.01

catmeows: No ja nevim. Podle me jsou hry na konzole drazsi takze te to nakonec vyjde nastejno.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 1. 2020 v 17.34

h4nsasjks: Souhlasím, že atraktivita konzole neleží jen v exkluzivitách, ale i v její přijatelnější ceně a snadnosti obsluhy. Pokud by se vědělo, že neexistuje výrazný překryv mezi zákazníky ochotnými koupit si PC a PS4/PS5, tak bych samozřejmě neviděl žádný problém. A krok Sony, vydat jednu ze svých softwarových vlajkových lodí na PC, by byl naprosto logický.
Ale! Na to Sony přišlo až teď? A co třeba takové Nintendo? Proč oni nevydávají své hry na PC? Switch je atraktivní jako handheld a tudíž svou koncepcí je od PC více odlišný -- je zde větší šance, že prodeje na PC by neukrajovaly z prodejů na domovské platformě.

Mně to celé zatím dává smysl jen ve třech případech:
1. Je to celé jednorázový krok a nějak si to vymohla na Sony Guerilla Games.
2. Sony plánuje rozjet svoji vlastní distribuční platformu na PC a H:ZD je jedna z exkluzivních nabídek, která má přilákat PC hráče k jejímu obchodu.
3. Sony došla k závěru, že prodeje jejího herního software na PC nijak výrazně neodradí potencionální zákazníky od koupě její platformy a případné ztráty budou kompenzovány zisky z prodeje na PC.

Editováno: 17. 01. 2020 v 23.07

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 17. 1. 2020 v 17.16

JabJab21: JabJab21: Ale no tak, děcku koupíš konzoli a prohlížedlo webu a furt to vyjde levněji než slušné herní PC. Herní PC a konzole mířej na rozdílné příjmové skupiny.

Nahlásit nevhodný obsah