První DLC do Shenmue donutí Rya běhat

16. leden 2020 11:55 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

To, že se Shenmue 3 tolik nedaří, neznamená, že nenabídne žádný dodatečný obsah. Právě naopak. Nově příchozí DLC vás mohou namlsat, abyste dali základní hře vůbec šanci. Když ale vývojáři svůj plán prezentovali v listopadu, nevěděli jsme, co přesně čekat. Teď už dokonce víme i to, kdy jej čekat, nevíme pro změnu ale, jestli je vůbec o co stát.

První DLC, pojmenované Battle Rally, dorazí ani ne za týden, přesněji 21. ledna, a to jak na PC, tak na PlayStationu 4. Z Rya Hazukiho ale udělá doslova sprintera. Novinka totiž představuje běžecké závody. Soupeřit můžete napříč Čínou na několika místech v různě dlouhých etapách. Kromě Rya Hazukiho můžete nazout virtuální tretry i Wuyingu Renovi, šéfovi gangu Heavens. Druhým závodníkem může být mladá bojovnice Zhen Wei, která je Ryovým sparing partnerem.

Možnost hrát za jinou postavu bude ve hře vůbec poprvé. Vydavatelství Koch Media na Twitteru říká, že novinka nabídne „svěží herní aktivitu v podobě závodů jako nikde jinde“ v závodech, v nichž postavy budou „bojovat v bitvách jeden na jednoho zatímco si budou klestit cestu závodem“, takže je možné, že závodění nebude jen o rychlosti.

Battle Rally bude stát přibližně 8 eur, a jak už jsme řekli, bude k dispozici 21. ledna na PC i PS4. Pokud jste držiteli Complete DLC Collection, DLC dostanete samozřejmě zdarma v den vydání. Pro úplnost jen řekneme, že PC verze je v tuto chvíli na Epic Game Store ve třicetiprocentní slevě, a to jak ve své základní edici, tak v edicích Gold a Complete DLC Collection.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 17. 1. 2020 v 13.39

Celá SHENMUE je sbírkou miniher v "detektivním open worldu". Je jednoduché jí spílat za zastaralou hratelnost, ale stejnou hrou je třeba LA: NOIRE, která zestárla mnohem hůř než původní SHENMUE a na gumové pitvořící se xichty se dnes nedá koukat.

SHENMUE přinesla, to co po ní až Witcher 2 a to - žádná quest šipka což je věc, co zničila všechny hry. Proč koukat na pozadí když stačí zmáčknout RUN, a běžet po šipce. Na co poslouchat NPC, které říká že to co hledám je vedle kostela, když mám šipku. Na co sledovat příběh ve FAR CRY, čiá SKYRIMu je jedno co postavy plácaj, stačí běžet po šipce. Nehledě na to že ty příběhy jsou totální klišé. Dragonborn vyvolenej idiot. Většina openworld nepřátel nemá náboje na to aby vás při běhu zastavila, hrajete li ho deset hodin. Shenmue vyžadovala aby si hráč četl názvy ulic, pamatoval si denní rutiny obyvatel čili věci za které byl tolik vychvalovaný WITCHER2 a na které v rámci hry pro ovce WITCHER3 rezignoval.

A na rozdíl od všech her RYO se chová jako člověk. Čili nezmlátí každýho koho potká, neutrhne mu hlavu a z jeho příbuzných si neudělá grilovačku.

Tohle je DEATH STRANDING roku 1999, hra kde se postavy chovají jako lidé, a ne jako asociální sociopati ve stylu Nathan Drake, nebo Lara Croft, Master Chief (kterej se nikdy nekoupal, prase jedno, dle lore nemůže brnění sundat).

Je to pomalá detektivní adventura a jestli od toho někdo čeká open world krvák má smůlu.

Editováno: 17. 01. 2020 v 14.06

Nahlásit nevhodný obsah

20910366
daweadawe napsal 16. 1. 2020 v 13.28

Co to tam hulej za matros?

Nahlásit nevhodný obsah