Vývojáři Shenmue 3 začínají řešit refundy

9. září 2019 13:37 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (22)

Náhlé změny plánů jsou obecně něčím, s čím se hráči příliš neztotožňují. Své o tom ví i autoři třetího Shenmue, kteří se tento rok navzdory dříve proklamované Steam verzi rozhodli na PC hru vydat pouze skrze EGS. Toto rozhodnutí se zcela pochopitelně u některých hráčů nesetkalo s podporou, a požadovali tak navrácení jimi vložené částky. A jak celý systém vracení peněz proběhne, to se dozvídáme nyní.

V prvé řadě tým oznamuje, že všechny refundy budou řešeny formou online průzkumu, při kterém vývojáři v druhé polovině září zkontaktují prostřednictvím emailu jednotlivé backery, kteří hru podpořili na Kickstarteru. Při obdržení příslušné korespondence, budou pak backeři moci požádat o navrácení částky, kterou za hru zaplatili. Tato fáze sběru informací by měla dle odhadů zabrat zhruba dva týdny, načež již nebude možné této možnosti nadále využít. Následně studio přejde k fázi číslo dva, tedy k samotnému vracení pěněz, přičemž trvání této procedury spadá do časového rozmezí 20 pracovních dní až 3 měsíců. Takto široké rozpětí autoři odůvodňují jednoduše tím, že proces vývoje hry je v běhu déle jak 4 roky, a je tak značně problematické zpětně dohledat příslušné transakce.

Ve stejné době jako započne výše uvedený proces, tedy v druhé polovině září, dostanou backeři taktéž možnost účastnit se i zhruba hodinové trial verze, která představí první lokaci ze hry a jednotlivé herní mechanismy. Co se týče plné verze, ta dorazí až v průběhu listopadu, přesněji 19., a to na PC a PlayStation 4.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7519761
MaxLaMage napsal 9. 9. 2019 v 15.56

V pořádku, peníze vrátí a žádná škoda nenastala. A ten kvikot za chvilku přejde.

Nahlásit nevhodný obsah