Série Persona prodala přes 10 milionů her

25. srpen 2019 11:25 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (2)

Videoherní dobrodružství japonských středoškoláků ze série Persona jsou na vzestupu. Už více než dvacet let fungující značka, která původně vznikla jako spin-off série Megami Tensei, si postupem let získávala stále větší popularitu, která vyvrcholila s posledním vydaným dílem s názvem Persona 5. Ten se totiž ve velké míře zasloužil o to, že série Persona překročila hranici 10 milionů prodaných kusů.

O stále vzrůstajícím zájmu o značku nejlépe hovoří fakt, že více než čtvrtinu prodejů tvoří pouze samotný pátý číslovaný díl. Kromě jeho předchůdců má ovšem série v rukávu ještě několik spin-offů, které k celkovému úspěchu nemalou mírou přispěly. Řeč je třeba o dvojici tanečních her Persona 3: Dancing in Moonlight a Persona 5: Dancing in Starlight nebo podsérii Persona Q, vyvíjené pro handheld Nintendo 3DS.

Tak jako tak ale Persona 5 ještě neřekla poslední slovo. Vydavatel Atlus chce na úspěchu této hry dále stavět, a proto se už na jaře příštího roku dočkáme podstatně rozšířené verze s názvem Persona 5 Royal. Kromě toho je ale v přípravě ještě akční RPG Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers, které se kromě standartní platformy v podobě PlayStationu objeví i na Switchi.

Zdroj: GamingBolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 26. 8. 2019 v 15.51

Masarkavtrenyrkach: Jenom vidím tu logiku vedení:

"Pánové, Persona jede, ale SMT je v hajzlu, čím to? Určitě to není tím, že SMT má nulový marketing a vydali jsme ho na mrtvou platformu, je to tím, že není jako Persona, takže z něj Personu uděláme!"

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 26. 8. 2019 v 12.21

Úspěch Persona her bohužel negativně ovlivnil hry základní Shin Megami Tensei série. Už SMT IV Appocalypse byl upraven (oproti původní hře) tak, aby tam vystupovalo víc náctiletých a víc spolu interagovali. Fanoušci se obávají, že oznámený pátý díl bude ještě víc "zpersonifikován".

Nahlásit nevhodný obsah