Control nebude jen o akci, ale i o průzkumu

12. srpen 2019 15:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (2)

Prozkoumávat každé zákoutí a pídit se po všem, co autoři ukryli, je potěšení mnohých z nás. Někteří tím stráví více času, jiní zase méně. Faktem ale zůstává, že vše závisí na tom, kolik času investovali autoři do vybudování zajímavého světa a smysluplného obsahu, kterým je naplněn. Inu vypadá to, že v Control si přijdeme na své.

Informace pochází z úst game directora Mikaela Kasurinena, který v článku pro PlayStation Blog mimo detailního popisu dalších aspektů hry pohovořil i o důrazu na exploraci a řešení environmentálních hádanek.

„Tahle hra obsahuje mnohem více hádanek, než kterýkoli z našich předchozích projektů. Celé je to o tom vytvořit dobrodružství a svět plný záhad a zázraků, ve kterém může hráč nalézat hmatatelné odměny nebo útržky informací o herním světě a postavách. Abychom toho docílili, potřebovali jsme vytvořit hádanky, které již na první pohled zapadají do herního světa a onoho momentu, kdy s nimi přijdete do kontaktu. Pro zajištění různorodosti navíc začleňujeme rozdílné typy hádanek, některé z nich jsou tak příběhově laděné, jiné zase využívají různých mechanismů, jako práce s fyzikou.“

Jak již bylo řečeno, ve svých slovech Kasurinen nezapomněl ani na průzkum světa. „Namísto toho, abychom dělali hru znovuhratelnou, chceme spíše vytvořit svět, který nepřestanete prozkoumávat. Museli jsme se smířit s tím, že vytvoříme spoustu super věcí, na které zkrátka spousta lidí nikdy nenarazí. Tohle bude ta věc, díky které budete chtít strávit ve světě Control svůj čas.“ Snad se autorům povede skloubit průzkum a vyprávění příběhu do takové míry, že ani jeden z aspektů nebude utlačovat ten druhý. Ale to uvidíme již 27. srpna až Control celí nedočkaví dostaneme do rukou.

Zdroj: PlayStation Blog

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875708
Jaroslav Burda napsal 12. 8. 2019 v 17.51

Trailer je neskutečný, architektonický skvost... Co záběr, to wallpaper... Velice doufám, že Control se Remedy opravdu povede. Podzim se u mě ponese v duchu GreedFall a Control. Věřím, že oba tituly dopadnou skvěle.

Nahlásit nevhodný obsah

9797092
pery352 napsal 12. 8. 2019 v 16.41

Víte, že hra vychází teď v srpnu a ne až v říjnu, že jo?

Editováno: 12. 08. 2019 v 16.42

Nahlásit nevhodný obsah