Oznámeno pokračování plošinovky Contra

12. červen 2019 11:20 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

Akce Nintendo Direct mimo jiné překvapila také resuscitací značky, jejíž návrat by dnes jen tak někdo nečekal. Akční plošinovka Contra se do historie zapsala na konci osmdesátých let. První díl vyšel v roce 1987, stal se hitem arkádových automatů. O rok později se objevil na systému NES. Naposledy se v roce 2011 přihlásil prequel Hard Corps: Uprising. Série byla inspirací pro mnoho dalších titulů tohoto žánru. Nyní se vrací.

Nedá se však říct, že by ctila odkaz předchozích dílů, spíše to vypadá, že jej zcela ignoruje. Pamětníci by v novince dokonce ani nemuseli značku poznat. Contra: Rogue Corps je totiž izometrickou střílečkou. Navazuje na události třetího dílu. Hráči mají na výběr hned z několika různých postav, mezi nimiž se vyskytuje třeba agresivní panda.

Lehce výstřední jsou i ostatní postavy. Třeba chlapík s vrtačkou místo ruky nebo blondýna, které z břicha hledí mimozemšťan s ostrými zuby. Džentlmen je zase příšera z experimentálního laboratorního programu. Na zlobivce dohlíží Lily, ta je pravděpodobně normální. Zatím. Úkol je jasný – zabít vše, co se připlete do cesty, ideálně v kooperaci s kamarády.

Záběry ze hry jsou k dispozici v přiloženém traileru. Contra: Rogue Corps vychází 24. září, oficiální stránky slibují verzi pro Nintendo Switch, Xbox One a PlayStation 4. Co si o hře myslíte? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Nintendo Direct

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877290
martinbucek napsal 13. 6. 2019 v 11.09

a mna zas desi, ze vy sa nazyvate hracmi.....to nikto z vas nepozna co bola contra a super contra?

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 12. 6. 2019 v 16.48

Mne spíš děsí fakt , že i dneska lze lákat především na kooperaci hráčů v topdown střílečce .... Neudělali všichni ti herní vývojáři někde chybu když tak dlouho ignorovali to co hráče vždy bavilo ?

Nahlásit nevhodný obsah

4519932
digmen napsal 12. 6. 2019 v 13.10

Masarkavtrenyrkach: Mám podobný pocit. Tohle mi spíš připomíná slabší odvar stařičkého Expendable... A to byla panečku pěkná jízda... :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 12. 6. 2019 v 12.01

Ještě bych něco takového chápal od malého indie studia. A nebo kdyby to bylo na mobily. Ale Konami rozhodně není společnost, která by musela jít do produkcí, kde se každý dolar třikrát otočí v ruce než se utratí. Tohle ve vedení společnosti odsouhlasili s tím, že tedy dají trochu drobků nějakému malému studiu a kouknou, co z nich vypadne. A že z nich nevypadne nic úžasného je nabíledni.
Strašně by mne zajímalo, co se to s Konami stalo v roce 2014, když zrušilo P.T. a vykoplo Kojimu z vedení. Vedení společnosti se muselo rozhodnout, že se asi úplně stáhnou z AAA herního trhu (kromě PES). A zatím to nevypadá, že by se kdy chtěli vrátit.

Nahlásit nevhodný obsah