Phoenix Point bude rok exkluzivní na Epicu

13. březen 2019 10:59 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (26)

Člověk by řekl, že trocha konkurence na poli her nemůže hráčům nijak uškodit, a ono je tomu pro mnohé naopak. Na jedné straně je poměrně rigidní Steam, který i přes veškeré své nedostatky zůstává pro hráče dominantním hráčem na trhu, na straně druhé tu je neustále se vyvíjející Epic Games Store, který i přes sliby a možnosti neustálého rozvoje začíná být pro mnohé spíše trnem v oku. Může za to jeho poměrně agresivní politika zaplacených exkluzivit.

Už od počátku se Epic rozhodl se svou konkurencí bojovat právě takto. Od určité chvíle se ale situace začala lámat. Ukořistil totiž Metro, a to dost nešťastně jen několik dní před vydáním hry. Ukořistil i Ubisoft, a loupí dál. Někteří ale na tyto obchodní praktiky nehodlají přistoupit a Epic Games Store si nainstalovat, poté ale bohužel mají smůlu s další hrou. Na rok se autorům Fortnite upsal Julian Gollop se svým Phoenix Point.

Gollop rozhodně není hráčům neznámou osobou, vždyť stojí za tolik milovanou sérií X-Com. Jakožto duchovní otec série se rozhodl jít s novým projektem na crowdfundigovou platformu Fig, kde slavil úspěch a mnoho hráčů čekalo, až hra konečně vyjde. Vydání jsme sice blíž, letošní červen se neustále blíží, zároveň ale pokud nechce přejít k Epicu nebo si hru zkrátka pořídit skrze tento distribuční kanál, musíte na tahové Phoenix Point čekat taktéž do června, ale roku 2020. Právě tehdy totiž skončí roční exkluzivita.

Autor svůj záměr zveřejnil na oficiálních stránkách hry skrze video, v němž popisuje důvody svého rozhodnutí. „Díky této dohodě budeme moci Phoenix Point podporovat i roky po vydání,“ říká Gollop. Zároveň každý, kdo podpořil až do včerejšího dne novinku skrze Fig, obdrží po dobu jednoho roku všechna DLC zdarma. Jedná se sice o vstřícný krok, ale zřejmě ne každému bude stát za změnu svého postoje. Na stole je tak druhá nabídka. Nejste spokojení? Můžete zažádat o vrácení peněz.

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete využít dnešního AMA na subredditu Phoenix Point od devíti hodin večer. Samozřejmě lze očekávat, že se spousta hráčů bude ptát právě na dohodu s Epicem, nelze ale očekávat, že by byl Gollop nad rámec videa o tolik sdílnější. Nakonec totiž vždy rozhodují peníze, a Epic zkrátka nabízí lepší poměr rozdělení zisků mezi sebou a vývojáři, tak balík peněz za exkluzivitu. A kdo by z vás na takovou nabídku nekývl.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922246
Wáclavka napsal 13. 3. 2019 v 12.28

Dobrej vejmrd.

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 13. 3. 2019 v 12.00

Možná stačilo říct že na dokončení jim už nezbyly peníze a Epic byl jediná snadno dostupná možnost jak hru vůbec letos vydat.

Zajímavé že poslední dobou hateři přešli od toho aby vývojářům nutili jak má hra vypadat na to aby jim nutili kde si ji mohou vydat. Třeba to nakonec zase dojde do bodu kdy si konečně nikdo nebude sliby a pohádky předplácet a bude si zase kupovat až hotový produkt. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20877667
Micuda98 napsal 13. 3. 2019 v 11.39

Já osobně používám EGS jen pro ty hry co dávají zdarma! :D
Stejně bych počkal nějaký ten rok, než by hra byla v nějaké větší slevě.
Až tak bohatý nejsem. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 13. 3. 2019 v 11.34

To má Gollop docela slušný praktiky. Nechat si vývoj zaplatit od lidí a chvíli před vydáním otočit s tím, že plánovaná Steam a GOG verze vyjde po roce. Rychle zapomíná, díky komu vůbec mohl tu hru dělat, Epic to nebyl. Aspoň ta možnost refundu tam je, i když dost časově omezená.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 13. 3. 2019 v 11.06

No, koukám, že to video bylo přijato kladně, 300 liků a 3000 disliků. Už asi pět minut scrolluju a ani jeden komentáře není kladný. Po tom, jak to schytalo Metro moc nechápu tohle rozhodnutí.

Editováno: 13. 03. 2019 v 11.12

Nahlásit nevhodný obsah