Do Battlefieldu V se pouštějí první hráči

9. listopad 2018 14:07 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (8)

Právě v těchto hodinách se prvním nedočkavcům otevírají brány Battlefieldu V. Při té příležitosti se na internetu objevilo spoustu zpráv ohledně nejnovějšího pokračování této dlouholeté série. Pojďme si je nyní trochu sesumírovat.

Na začátku týdne uspořádalo studio DICE ve Stockholmu speciální Battlefield V event pro recenzenty velkých světových magazínů, YouTubery a další influencery. Jedním z pozvaných byl v komunitě dobře známý Westie, který fanouškům přinesl spoustu informací. Ze všeho nejdřív je uklidnil: dle jeho názoru je Battlefield V „téměř perfektní“, byť se mu některé chyby nevyhnuly. Oceňuje rozmanitost map, na nichž si každý hráč najde ty, které mu vyhovují. Některé jsou menší a zaměřené spíše na souboje pěchoty, jiné se soustředí na bitvu tanků a letadel, ve výsledku se však jedná o mix, který je ideálně namíchán. Westie taktéž chválí samotný gunplay, kdy je radost střílet z každé zbraně.

Naproti tomu se mu příliš nezamlouvá menu customizace, které působí v některých ohledech neohrabaně. Dá se však čekat, že zrovna na tomhle začne studio pracovat, až vyřeší nejzávažnější bugy v době launche hry. Vývojáři si taktéž evidentně vzali k srdci zpětnou vazbu z otevřeného beta testu a ve hře provedli v posledních týdnech skutečně značné množství změn, které však jsou ku prospěchu věci. Mezi ně se počítá například vylepšený HUD či zlepšená viditelnost padlých spolubojovníků, kterou oceníme při jejich oživování.

Krom toho magazín VG24/7 přinesl několik dalších zpráv spojených s Battlefieldem V. Jeho redaktoři se účastnili stejného eventu ve Švédsku, kde měli šanci si pohovořit se zástupci DICE. Řeč došla například na battle royale mód Firestorm, kdy vývojáři zopakovali, že stále cílí na počet 64 hráčů v rámci jednoho zápasu, o případném navýšení zatím uvnitř studia nediskutují. Taktéž se diskutovalo o již mnohokrát genderové diverzitě v rámci titulu. Autoři znovu prohlásili, že si za aktuální podobou Battlefieldu V stojí a že by na svém rozhodnutí nic neměli. Přemýšleli však nad zpětnou vazbou a ptali se sami sebe, jak velká část opravdových hráčů jejich hry jsou ti, kteří se nejhlasitěji projevují. Nakonec zdůraznili nutnost komunikace s fanoušky v této otázce.

Nuže, to bychom měli. Byť Battlefield V vychází regulérně až 20. listopadu, hráči s členstvím v Origin Access Premier klubu se do něho právě ponořují. A co vy, těšíte se, až vtrhnete na bitevní pole, nebo jde titul mimo vás? Dejte nám vědět do diskuze.

Battlefield V si můžete pořídit na Xzone.cz.

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20871763
Victor the Cleaner napsal 12. 11. 2018 v 13.02

Člověk musí ignorovat to, že se to snaží hrát na 2. sv. válku. Tím tématem je ta hra nesmysl od zhora dolu. Jinak je to celkem super multiplayerová zábava. Singl nehodnotím, ten jsem nezapl a nejspíše ani nezapnu.
Jinak, co bych hlavně zkritizoval jsou zvuky. Jsou poměrně nevýrazné. Zrovna jsem zkoušel free weekend na post scriptum, které má fantastické ozvučení a přechod na BFV byl méně příjemný.

Nahlásit nevhodný obsah

20880283
Twice napsal 12. 11. 2018 v 10.45

Sneaky Bitch: U té střelby mi přijde hlavní rozdíl vtom že ty kulky letí déle než v BF1, což je třeba přesně naopak než jak by to mělo být oproti 1.sv, ale to bude už vlastnost současné verze enginu

Nahlásit nevhodný obsah

20905464
Sneaky Bitch napsal 11. 11. 2018 v 21.36

Tak tři dny v BF za mnou... No tř dny. Jestli mohu doporučit, pokud byste někdo měl jakékoliv problémy se hrou na PC, vyprdnetě se na podporu EA a jejich "úžasné" rady. Jestli máte přetaktovaný procesor, tak chyba je nejspíše tam. Už v minulosti mi OC dělalo problém v obou Battlefrontech i BF1. Single... Podle mě je lepší než v 1, ale ne o moc. AI je totálně stupidní a trochu mě drásají některé nelogické části. Pro mě je single fajn v tom, že se v něm mohu kochat a užívat si prostředí. Je vidět, že hra je zatím extrémně nedodělaná. Customizace je hrozná, nicméně mi nevadí systém, ale to, že plno věcí zapomíná (vybraná zbraň se jako vybraná objeví třeba až po dvou zápasech). Z dalších problémů jsem si všiml, že někdy nelze zvednout spolubojovníka, tanky a vozidla se občas glitchnou a dělají krásné piruety a co mě tedy drtí je systém prvnotního spawnu. Nahází to třeba 10 lidí na jedno místo vedle sebe, no a když jste třeba ten poslední v rohu místnosti a dva tři lidé před vámi se nepohnou, tak máte smůlu a musíte se buď zabít, nebo čekat. Nicméně tyhle porodní bolesti mnohonásobně kompenzuje samotná hra. O 2. sv. válku se hodně zajímám a i přes historické nepřesnoti a kraviny, jsem unešen. Grafika je úžasná, pocit z prostředí je také dokonalý. Pocit ze střelby je fajn, ale oproti BF1 mi přijde, že zbraně mají mnohem menší bullet drop a jsou takové jakoby přesnější, lepší (možná je to logické, jelikož zbraně jsou vlastně modernější, ale je to i u zbraní, které byly už v BF1. Systém, že můžete zvednout kohokoliv, aniž jste medik je super. Bohužel málo kdo mimo mediků pomáhá. Za mně je ale naprsto nejúžasnější na celé hře její zvuk. Svištějící kulky, výbuchy, křik zraněných z bitevního pole a především zvuk blížící se V1, to je prostě bomba. Já osobně jsem spokojen.

Editováno: 11. 11. 2018 v 21.37

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 10. 11. 2018 v 16.42

Syca: Já to myslel obrazně. On má prostě asi nejvíc pozitivních videí o BF :) Ale že má hra dodnes pořád stejný bugy od dob BF3 a vsadím svoje nově koupený boty, že budou i v BFV nikdo neřeší. Přerovnávání počtu hráčů v teamech na začátku každýho kola nebo během hry pro doplnění toho kde je míň DICE taky nedokáže udělat. Zajímavý je, že když BF4 opravovalo DICE LA tak balance fungoval perfektně (celkově tu hru dali do kupy amíci na výbornou). Jukni jak dokáže kritizovat (konstruktivně) například Crafter na youtube.

Nahlásit nevhodný obsah

20854147
Syca napsal 9. 11. 2018 v 19.53

lukys.b: To si zase uprimne nemyslim, behem leta nekolikrat kritizoval jak DICE, tak i EA.

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 9. 11. 2018 v 17.05

Tak pozvat zrovna Westieho bylo logický. Ten je v zadnici DICE až po uši a dovolim si tvrdit, že by Battlefield vychvaloval i kdyby to hrál jedinej na světě. Každopádně mám ho rád kluka ušatýho. Dobře se na jeho videa kouká :)

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 9. 11. 2018 v 16.08

Hejda88: Fakt? Mě to teda ještě dneska v jednu ráno do hry nepustilo, až cca v půl desáté dopoledne :-/

Nahlásit nevhodný obsah

20912213
Hejda88 napsal 9. 11. 2018 v 14.49

Už se dá hrát od včerejška snad od 19:00
A potvrzuji hraje se to fakt hodně dobře. A ano customizace je otřesná, ale to určitě doladí. Toho se nebojím. Dle mě je to nejlepší BF za poslední roky a nebál bych se říct, že je úplně nejlepší a to jsem hrál všechny co byli na pc

Editováno: 9. 11. 2018 v 14.55

Nahlásit nevhodný obsah