Xbox One obdržel říjnovou aktualizaci

12. říjen 2018 10:20 / Ferdys / Novinky / Diskuze (2)

Xbox One se včera dočkal říjnového updatu. Mezi největší novinky patří nové možnosti úpravy avatarů a zapínání systému pomocí Alexy a Cortany. Hráčův avatar se objeví napříč celým systémem. Bude k vidění u profilu uživatele, jako obrázek hráče nebo u profilových stránek pro toho, kdo si zvolí být viděn jako avatar.

Můžeme se těšit na obchod, kde si budeme moci zakoupit licencované úpravy z různých her. Nový obsah by měl každým měsícem narůstat. Kdo je ovšem spokojený se stávající podobou, není ke změně avatara nijak nucen.

Druhou novinkou je hlasové ovládání skrze systémy Alexa nebo Cortana. Mezi základní příkazy patří zapnutí a vypnutí systému, úprava hlasitosti, spouštění her a aplikací, zahájení a ukončení vysílání, zachycení screenshotu a další. Xbox při příležitosti updatu připravil akci, a pro ty kdo si objednají odpovídající bundle přes Amazon z USA, čeká zařízení Echo Dot zdarma. Nabídka platí do vyprodání zásob.

Poslední větší novinkou je podpora vysílání technologií Dolby Vision HDR video. Tato technologie pomáhá vybraným televizím vylepšit systém HDR. Vyzkoušet si ji můžete skrz nastavení obrazu a zvuku. Tuto možnost ovšem nemají majitelé základního Xboxu, ale pouze verzí Xbox One S a Xbox One X.

A jako poslední tady máme pět nových jazyků pro hlasovou zpětnou vazbu toho co se děje na obrazovce. Jedná se o polštinu, španělštinu, portugalštinu, švédštinu, holandštinu a australskou angličtinu.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 12. 10. 2018 v 16.03

Draken69CZ: Zase smazání dat se bude hodit pro Red Dead 2 a jeho 105 GB :D

Nahlásit nevhodný obsah

876405
Draken69CZ napsal 12. 10. 2018 v 15.57

Tak snad dopadne líp než ta na PC :D

Nahlásit nevhodný obsah