Silas z Gunslingera má vzkaz pro hrdinu RDR2

9. říjen 2018 11:04 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Tenhle podzim je místo jen pro jeden pořádný western. Je zbytečné na toto téma polemizovat nebo o tvrzení více pochybovat; souhlasně přikyvují i autoři dalších dobově zasazených her, například polský Techland. Divoký západ je plný legend, a RDR2 se brzy zařadí po jejich bok.

To jsou parafrázovaná slova Silase Greavese, který před vydáním očekávané hry od Rockstaru promluvil směrem k jeho hlavnímu protagonistovi, Arthuru Morganovi. Protože, jak už padlo, divoký západ je plný legend. A Silas, hlavní hrdina Call of Juarez: Gunslinger, je přesvědčený, že právě Arthur bude jednou z největších legend, která se kdy na západě pohybovala. „Jsem si tím jistý,“ říká.

„Protože legendy, víš, ty nikdy neumíraj. Legendy se nějak změní, ale časem se vrátí, silnější, než kdy dřív.“ Pokud jste Gunslinger hráli, zřejmě dáte Silasovi za pravdu a víte, že moc dobře ví, o čem mluví. Jedná se samozřejmě o hezkou narážku směrem k Rockstaru, na kterou se můžete podívat níže, ale vyvstává otázka, jestli náhodou za tím nehledat trochu víc?

Slova starého hrdiny totiž mohou znamenat i návrat povedené westernové střílečky, jejíž moderní adaptaci z Cartelu raději vymažeme z paměti. Gunslinger vyšel v roce 2013, tudíž se jedná o hru, které by pokračování slušelo – zároveň se ale jedná i o titul v ideálním věku, jemuž by nebyl problém vytvořit po vzoru dnešní doby nějaký remaster. Co byste si dali radši vy?

Zdroj: Techland

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8010309
bukrr napsal 9. 10. 2018 v 23.08

Na "klasickou" arkádovou Wild West střílečku je vždycky místo.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 9. 10. 2018 v 13.24

Na první díl velmi rád vzpomínám a mrzí mě, že jsem se nedostal k tomu, abych ho rozehrál podruhé. Řadím ho mezi top hry minulého desetiletí. Takže místo čisté střílečky bych si opět dal něco podobného.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 9. 10. 2018 v 12.23

taky se přikláním k tomu že by to chtělo pokračování, ten cellshade stárne velmi dobře, i třeba první borderlands neztratilo moc ze svýho lesku po tolika letech, ale další díl, s delší dobou jo to bych si nechal líbit a taky si nemyslím že by open world gta like hra měla nějak lízt do zelí CoJ jen protože se obě odehrávaj ve stejné době, přeci jen asi už máme trh dost velkej na to aby se něm uživily celý 2 série z western prostředí

Nahlásit nevhodný obsah

20922623
Happy_Porg napsal 9. 10. 2018 v 11.59

Gunslinger je parádní, svižná FPS, ale remaster si myslím nepotřebuje, vizuál, který jí Techland dal, vypadá pořád moc pěkně. Spíš bych uvítal další díl. A nemyslím si, že by ho RDR2 měla jakkoliv pohřbít, jsou to dvě odlišné hry, které si, kromě zasazení do světa, nelezou nijak navzájem do zelí.

Nahlásit nevhodný obsah

20920002
Souleater325 napsal 9. 10. 2018 v 11.34

Tak ten ať radši mlčí. Protože až RDR výjde tak bude pohřben někde v prérii.

Nahlásit nevhodný obsah