Seriál God of War (zatím) nebude

10. červenec 2018 10:25 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (1)

Příběh Kratose a jeho syna Atreuse se řadí nejen mezi nejlepší hry tohoto roku, ale i této generace konzolí. Není se tedy co divit, že by někteří lidé viděli hraný seriál právě na základě God Of War, tak jako je to v plánu v případě Zaklínače, kterého se ujal Netflix.

Na internetu se vyrojily spekulace, že by tento gigant mohl zpracovat svůj pohled i na svět Boha války. Ono se není čemu divit, vyprávění příběhu je něco, v čem poslední God Of War exceluje. Bohužel však přišla špatná zpráva přímo od režiséra hry, Coryho Barloga, který veškeré naděje fanoušky ukončil s tím, že žádný seriál s Kratosem v hlavní roli se nechystá. Ale každá špatná zpráva se pojí s dobrou, že ano? A ta v našem případě je taková, že Barlog sám je otevřen myšlence, aby se jeho hra stala předobrazem pro televizní seriál. Sám tak trochu v nadsázce navrhl, jestli by se toho rovnou nemohl ujmout právě Netflix. Takže třeba za pár let se opravdu seriálu podle God Of War nakonec dočkáme…

Ono je to s filmy a seriály podle her těžké, protože ve většině případů prostě nemůžou uspokojit původní fandy her. Známe tolik příkladů, kdy režisér a jeho tým nedokázali využít potenciál herní předlohy,  ať se už se jedná o Assassin’s Creed, Need for Speed či Hitmana. Rozporuplně byl přijat i Warcraft nebo Tomb Raider z letošního jara. Filmy (a seriály) podle her to tedy nemají vůbec jednoduché, snad by se s již zmíněným Zaklínačem mohlo začít blýskat na lepší časy.

God Of War si můžete pořídit na Xzone.cz

Zdroj: VG24/7

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 10. 7. 2018 v 11.11

ehhh nevím no tohle mi asi moc nevadí, ne každá hra má na to aby z ní byl seriál, u zaklínače se dá využít hluchejch míst o kterejch nic nevíme, ale u god of war, víme jaký bylo kratovo dětství, víme jak dospíval, víme jak prodal svoji duši a pak jeho putování až na konec GoW3 a ted víme i o jeho pozdějších letech, extrémně málo prostoru udělat něco originálního a aby jen převyprávěli příběh ze hry, tak ty co hry nehráli to nebude moc zajímat a ty co hry hráli tak no ty taky ne protože už to znají že jo. Nevím možná by našli něco z čeho by byl zajímavej námět na seriál ale prozatím mi tohle rozhodnutí nervy nedrásá.

Nahlásit nevhodný obsah