Nové info a artworky z Darksiders 3

18. květen 2017 15:21 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (5)

Třetí díl série Darksiders byl záhy po svém poněkud předčasném odhalení oficiální oznámen a my se tak již můžeme těšit na příští rok, kdy by hra měla dorazit do obchodů a poskytnout nám další zážitky v kůži jezdce, nebo tentokrát spíše jezdkyně Apokalypsy. Serveru IGN se podařilo získat rozhovor s prezidentem vývojářské společnosti Gunfire Games Davidem Adamsem, z nějž vzešlo několik zajímavých informací.

Ve videu nejprve vidíme jednu z úvodních lokací, která se nazývá Haven. Adams připomíná, že Fury může svůj bič využívat nejen pro boj, ale také pro překonávání propastí a dalších překážek. Zjišťujeme také, že se vrátí minimálně jeden starý známý s předchozích dílů a vývojáři se tentokrát chtějí výrazně soustředit na to, aby herní prostředí nenabízelo jen depresivní a postapokalyptické výjevy, ale také vyloženě hezké lokace. Adams připouští, že mnoho oblastí v Darksiders má hodně temnou a děsivou atmosféru, třetí dál má přijít s kontrastem ve formě bujné vegetace a živoucí přírody. Očekávejme také větší barevnou paletu.

Fury bude disponovat celou řadou zbraní, ty ale budou odhaleny až později. Tou primární je ale bič, soubojový systém je velmi podobný starším dílům. Zbraně lze vylepšovat, hlavní postava má poměrně slušnou zásobu pohybů, úderů a speciálních komb. Co se týče rychlosti soubojů, Fury údajně stojí někde na pomezí předchozích dvou protagonistů. Fury je čarodějka a i to se v soubojích náležitě projeví. Její vlasy jsou ikonickým poznávacím znamením a budou měnit svou podobu v závislosti na různých schopnostech. 

Hra se točí kolem sedmi smrtelných hříchů a hlavně jejich zosobnění. Každý z nich obývá určitou oblast a prvním, kterého ve hře potkáte, bude Lenost. Toto odporné hmyzí stvoření žije v kanálech pod městem a stejně jako šestice jeho kolegů postupně mění okolní prostředí k obrazu svému. Adams zmiňuje příběhové pozadí, z něhož vyplývá, že jezdci Apokalypsy sedmičku hříchů v minulosti porazili a uvěznili. Díky událostem kolem konce světa se jim však podařilo uniknout a už zase šíří svůj zlovolný vliv. Fury je tedy vyslána na Zem, aby se o ně znovu postarala.

Ve hře tedy bude sedm rozdílných prostředí, každé se svými unikátními hádankami a nepřáteli. Někteří protivníci ze starších dílů oslaví svůj návrat, přibude ale i mnoho nových. Adams říká, že jeho oblíbeným prvkem v sérii Darksiders je kombinace reálných prostředí a fantasy elementů. Právě toho bychom se ve třetím dílu měli dočkat v hojné míře. Kromě komentovaného videa se také objevilo několik nových artworků, naleznete je v naší galerii.

Zdroj:

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20870639
Howen napsal 19. 5. 2017 v 15.55

Není to trochu blbost ? Fury byla vyslána aby pochytala sedm smrtelných hříchů ale přitom je jedna z nich ne ?

Nahlásit nevhodný obsah

20894901
Beranir napsal 18. 5. 2017 v 23.05

ikdyž sem obří fanda prvních dvou darksiders a třetí díl sem si moc přál, tak si nemůžu pomoct ale tohle mě prostě zklamalo, uvidím jak hra dopadne celkově, ale zatím mě to teda neoslovilo nějak dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 18. 5. 2017 v 16.26

Masarkavtrenyrkach: Snad se aspoň přiblíží stylu, který předvedli autoři Dante`s Inferno :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 18. 5. 2017 v 16.07

Tak už se těším, jak zobrazí Smilstvo :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20912174
The End napsal 18. 5. 2017 v 15.56

:-D :-D
Artwork 1 - Zatopená Hala
Artwork 2 - Rudý hnusák a kus šutru
Artwork 3 - Fialový hnusák
Artwork 4 - Stromy
Artwork 5 - Stromy
Artwork 6 - Metro
Artwork 7 - Hnusák
Artwork 8 - Další hnusák
Artwork 9 - Fakt velká moucha
:-D :-D

Editováno: 18. 05. 2017 v 15.59

Nahlásit nevhodný obsah