Farpoint je hotový a vyjde v půli května

19. duben 2017 10:18 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (1)

O Farpointu se během loňské E3 hovořilo jako o jedné z nejhůře optimalizovaných VR her vůbec. Na druhou stranu se ale stále jedná o jednu z mála velkých aktuálních exkluzivit pro PlayStation VR, a tak bychom nad ní neměli lámat hůl předčasně.

Vývojáři se pochlubili novým story trailerem a lákají na vydání akce, které připadá už na 17. května. Sony slibuje, že Farpoint nadobro změní způsob, jakým hrajeme FPS ve virtuální realitě. Kromě hry samotné a headsetu k tomu má přispět i speciální periferie ve tvaru zbraně, která má usnadnit míření a prohloubit váš zážitek z virtuality.

Studio Impulse Gear současně oznámilo, že jejich hra už je hotová a nehrozí jí žádný odklad. Zlákat by vás mohlo i zahrnutí kooperace. Farpoint se na PlayStation Storu bude prodávat za 1599 korun a už nyní si ho můžete předobjednat. To není rozhodně málo vzhledem k tomu, že k v ideálním případě máte sáhnout po krabicové verzi v bundlu s Aim Controllerem. Ta vás přijde na více než dva tisíce korun. Záleží na tom, kde si hru koupíte.

Nejen kooperace, Aim Controller a VR mají přitáhnout pozornost hráčů k Farpointu. Autoři slibují rovněž propracovaný osobní příběh, který vás postaví doprostřed všeho dění. Malou ochutnávku z něj nabízí právě nová upoutávka.

Jak už jsme psali dříve, ve Farpointu musíte vypátrat ztroskotanou vesmírnou stanici Pilgrim na neznámé a nebezpečné planetě. Vývojáři lákají na velký výběr zbraní a pyšní se tím, že hra je od počátku ušita na míru potřebám VR.

Zdroj: All Games Delta, PS Blog, DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20912174
The End napsal 19. 4. 2017 v 11.28

Poslední VR hrou, kterou jsem se super brýlemi hrál, byl RE7 Biohazard.
Od té doby, se mi na VR jen práší. A nejspíš, se na ní bude prášit dlouho.
Onen Farpoint není zrovna hrou, která mne donutila koupit si VR.
Ale na druhou stranu, by nehrát Farpoint mohla být chyba, protože by to mohla být opravdu VR FPS revoluce.
Nevím jak se rozhodnout :-D

Editováno: 19. 04. 2017 v 11.30

Nahlásit nevhodný obsah