Halo Wars převede vaši řeč na text

16. březen 2017 16:02 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Microsoft odhalil zajímavou funkci mířící do her pro Xbox One i na PC – hráči se bez nutnosti instalovat doplňky či programy třetích stran dočkají automatické podpory v podobě nástroje měnícího text na řeč a naopak. Usnadnit to na jednu stranu pochopitelně může komunikaci v zápalu hry, stejně tak ale tuto funkcionalitu mohou ocenit i hráči mající problémy vnímat rychle plynoucí text.

K rozdání rozkazů spolubojovníkům či peprných nadávek protivníkům nově nebude nutno odpoutávat pozornost od samotné hry – nový a přímo do her integrovaný nástroj to ve formě převedeného textu udělá za vás. A na druhé straně může naopak existovat možnost převést text zpět na řeč v případě, že z nějakého důvodu není například dostupná přímá hlasová komunikace (například absence mikrofonu). Tato funkce však bude muset být do her přimontována ručně a nelze tedy očekávat, že se automaticky zjeví ve všem, co právě spouštíte na svém PC či na konzoli.

Premiéru si tedy tato novinka odbude ve strategii Halo Wars 2, ve které tímto halekání hráčů může získat zcela nový rozměr. Pro zapnutí stačí v nabídce hry aktivovat položku „game chat transcription“. Na výběr je následně dokonce i hlas, jakým hra bude v takovém případě na hráče hovořit.

Zdroj: VideoGamer.com, Microsoft Accessibility Blog

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20897977
neko10 napsal 16. 3. 2017 v 19.42

at vylepši grafiku a přidaji do mp mapy free

Nahlásit nevhodný obsah

20853933
konfrst.jan napsal 16. 3. 2017 v 17.03

Masarkavtrenyrkach: přesně tak, i pro hráče s těmito problémy je podobná funkce vhodná

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 16. 3. 2017 v 16.39

Nerozumím. K čemu to bude dobré? Když nestíhám text, tak komunikuju po cestě mikrofon-sluchátka. Je to tedy funkce pro neslyšící? Bude se jim to křičení spoluhráčů někam psát? Je to tak prospěšné?
Vím, že jsem přehnaný skeptik, ale mám z toho dojem, že ta funkce je přidána jen proto, aby Microsoft mohl v rámci propagace něco vypustit do médií.

Nahlásit nevhodný obsah